Αρχική Σελίδα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

2002-2003

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Την σχολική χρονιά 2002-2003 πραγματοποιήθηκαν τα παρακάτω προγράμματα Π.Ε. στο σχολείο μας.
1. Β1 Το περιβολάκι μας, κα Καραβυράκη.
2. Β2 Τα λουλούδια του περιβολιού μας, κα Μουρτζίδη.
3. Οι τάξεις Γ’ και Δ’ από κοινού συνέχισαν και τελείωσαν το πρόγραμμα της κας Καρφή από την Γ’ Τάξη, «περπατώντας στην πόλη μας». Συνεργάστηκαν οι δ/λοι Καρφή Μαρία και Φουντεδάκης Νίκος.
4. Οι τάξεις Ε’ και Στ’ πήραν μέρος στο πρόγραμμα του Ενεργειακού κέντρου της Περιφέρειας Κρήτης «Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας». Δ/λοι των τάξεων ήταν η κα Χριστοδούλου Ιουλία και ο κος Μαραζάκης Στέλιος.

ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ
Οι Γ’ και Δ’ τάξεις επεξεργάστηκαν με επιτυχία ένα πρόγραμμα Αγωγής Υγείας. Αναφερόταν στις διατροφικές συνήθειες. Εκδόθηκε και για αυτό έντυπο. Δ/λοι ήταν η κα Καρφή Μαρία και ο κος Φουντεδάκης Νίκος.

2003-2004

1. «Τα Φρούτα » Α’ Τάξη κα Παπαδάκη
2. «Τα Φρούτα » Β’ Τάξη, κα Καραβυράκη Ευγενία
3. «Μινωϊκός πολιτισμός» Γ’ Τάξη, κα Καρφή και κα Μουρτζίδη